محافظت از چشم در هنگام كار با كامپيوتر

۱۹ مهر ۱۳۸۹

محافظت از چشم در هنگام كار با كامپيوتر

اگر شما هم مثل من بيش از ۱۵ ساعت در روز با كامپيوتر كار ميكنيد حتما يا عينكي شده ايد يا چشمانتان ضعيفتر شده(اگر هم كمتر كار ميكنيد باز هم اين پست برايتان مفيد خواهد بود). دليلش هم واضح است. اينكه پيوسته به صفحه اي كه از خود اشعه هايي توليد ميكنه زل ميزنيم و رفلكس هاي چشم ما يعني همان پلك زدن هاي ما كاهش مي يابد.اين مسئله به سندروم بينايي كامپيوتر(Computer Vision Syndrome (CVS))معروف است. اما سوال اين است كه چطور از چشمان خود مراقبت كنيم؟
راهكاري كه در اينجا معرفي ميشود استفاده از برنامه اي به نام محافظ چشم eye defender است. اين برنامه بعد از گذشت مدت زمان مشخصي چند دقيقه صفحه نمايش را قفل ميكند تا من و شما يادمان نرود كه كمي به چشمانمان استراحت دهيم. از امكاناتي كه اين برنامه ارائه ميدهد ميتوان به اين موارد اشاره كرد:

 1. رايگان هست
 2. زمان بين هر استراحت و مدت هر استراحت قابل تنظيم هست
 3. برنامه قادر است زمانهايي كه شما از كامپيوتر استفاده نميكنيد را شناسايي كرده و با شروع استفاده از آن، تايمرش را ريست ميكند.
 4. امكان نمايش تمرينات تصويري براي جلوگيري از ضعيف شدن چشم
 5. در صورتي هم كه دوست نداشته باشيد در هر لحظه ميتوانيد زمان استراحت را كنسل كنيد و به كارتان بپردازيد

من شخصا سعي ميكنم زماني كه بايد چشمانم استراحت كند يا از پنجره به نمايي دور دست نگاه كنم يا چشمانم را ببندم. اميدوارم اين برنامه به كار شما هم بيايد.
سايت سازنده
دريافت برنامه از لينك كمكي(حجم برنامه ۱۸۰ كيلوبايت)بؤلوم : یازار : elman 0 باخیش


 

بلاگا گؤره


  سلام
  عزيز گؤروشجو لر بلوقوما خوش گليبسينيز
  بو بلوقدا گؤزل آذربايجانيميزا گؤره يازيلار - شكيللر و.. اولاجاقدير
  هدفيميز ديليميزي قوروماق و آذربايجانا وفالي بير اؤولاد اولماقدير
  يوروملارينيزي گؤزله ييرم


سایغاج